×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

JAK PODLE SELFIE POZNAT SINGLE DÍVKU?

Poměrně mnoho informací podávají lidé na ‚selfiečkách‘ svému okolí. Věděli jste ale, že je možné rozpoznat s poměrně vysokou pravděpodobností také skutečnost, zda je dívka zadaná, či single?

Mezi nejnápadnější indikátory podle laické veřejnosti patří možná neprávem velký výstřih. Ten však některé dívky pochopitelně nosí velmi často. Navíc si jej berou vědomě, a tak s touto informací mohou manipulovat dle potřeby.

Nevědomým signálem, který s téměř 80% přesností určí stav dívky, náleží k oblasti rtů. Zatímco zadané dívky téměř vždy mají pusu uzavřenou, nezadané mají rty mírně pootevřené (viz dívka na úvodní fotce). Pakliže se však dívka směje, je tento znak téměř irelevantní, neboť ústa bude mít otevřené na každý pád. V případě vážného výrazu je ale tento signál poměrně spolehlivým ukazatelem nezadané dívky.

 

JAK VYFOTIT CO NEJLEPŠÍ SELFIE?

Věda však nezabývá pouze možností zjištění stavu dívky na selfie, nýbrž také způsobem, jak co nejlepší selfie vyfotit. Doporučuje se několik technik, které by častí uživatelé Instagramu měli mít na paměti:

1) Dívejte se přímo do foťáku. A tím přímo se myslí přímo. Mnoho lidí má totiž tendenci ‚kontrolovat‘ na displeji, jak jim to sluší. Takto ale nenaváží s pozorovatelem selfie ‚oční kontakt‘, načež fotka nepůsobí tak důvěryhodně a autenticky.

2) Foťte tu hezčí polovinu. Každý člověk má totiž jednu polovinu obličeje hezčí, než tu druhou. Je to ta, u níž je vzdálenost vnějšího konce obočí ke koutku rtu menší. Náš obličej tedy není zcela symetrický. Poznat milimetrové vzdálenosti v obličeji je však poměrně náročné, a tak se zde nabízí menší nápověda – u většiny lidí je ‚hezčí‘ levá polovina obličeje.
Tento názor zastává hlavně sociální psycholožka Annukka Lindell z Austrálie. Ta na posledních deseti selfie fotkách dvou set participantů zjistila, že více „lajků“ a komentářů získali fotky, na nichž lidé natáčeli hlavu tak, aby byla zřetelná hlavně levá část obličeje. Své o tom ví ruská atletka Darya Klishina.

Darya Klishina.


3) Uřízněte si hlavu.
Touto radou se nemyslí pokus o reálné zbavení se hlavy (ačkoliv by to mnohým z nás možná prospělo), nýbrž o oseknutí vrchní části fotky tak, aby malá část hlavy vidět nešla. Jako příklad lze opět použít dívku z úvodní fotky. Fotka tak údajně působí autentičtěji.

4) Mějme mobil mírně nad úrovní obličeje. Pakliže se totiž díváme trochu vzhůru, působíme tak sympatičtěji. S těmito závěry přišla studie vědců z Německa, která zkoumala ‚selfiečka‘ 172 participantů. Bylo zjištěno, že jako nejatraktivnější byli posuzování ti, kteří drželi mobil v přibližně 30° nad úrovní hlavy. Tato technika se však nedoporučuje, pakliže chceme působit dominantně. V tomto případě se naopak doporučuje držet mobil po úrovní obličeje, načež se budeme dívat ‚z nadhledu‘.

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.