×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

ZVÝŠENÍ HLADINY TESTOSTERONU ZA TÝDEN O VÍCE NEŽ DVOJNÁSOBEK?

A je to vůbec bez zdraví škodlivých doplňků stravy možné?

S celou řadou mýtů je spojováno „zvyšování“ hladiny testosteronu u sportovců (bohužel nejen) mužského pohlaví. A tyto mýty nejsou tím nejhorším, neboť mnoho sportovců s vidinou rapidní zvýšení výkonnosti je schopno a ochotno utratit desetitisíce korun za „přírodní“ prostředky, které jsou akorát zdraví nebezpečné. Existuje však jedna technika, jejíž výsledkem je rovněž rapidní zvýšení hladiny testosteronu a to už za pouhý týden!

Studie (Jiang, Xin, Zou & Shen, 2003) na osmadvaceti dobrovolnících potvrdila fenomén, který je v podstatě ve vztahu k samotným evolučním a přírodním zákonitostem zcela zřejmý – sexuální abstinence zvyšuje u mužů hladinu testosteronu. Vědci však přišli na to, že efekt zvýšení hladiny testosteronu o v průměru 145,7% je dosažitelný pouze v sedmý den této sexuální abstinence, přičemž druhý až pátý den nebyl registrován nikterak závratný nárůst tohoto hormonu. Rovněž se očekává, že po dosažení vrcholu v sedmý den bude testosteron opět klesat.

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.