×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O VÝTISK FLOW VE SPORTU

Před čtyřmi dny se uskutečnila na sociální síti Facebook soutěž o jeden výtisk nové knihy Flow ve sportu. Soutěžní otázka zněla: VÍTE, JAKÁ JE NEJČASTĚJŠÍ VÝMLUVA STŘEDOŠKOLAČEK Z HODIN TĚLESNÉ VÝCHOVY?

Protože se valná většina odpovědí motala kolem "ženských problémů" a menstruace (v tomto případě je považuji za synonyma), bylo velmi dobrým rozhodnutím zakomponovat do odpovědí také četnost v procentech. Správnou odpověď můžete nalézt v publikaci Telesná a športová výchova v názoroch žiakov základných a stredných škol. (Antala a kol., 2014).

Jak je z publikace patrné, téměř všichni soutěžící měli pravdu. Nejblíže správné odpovědi co do četnosti však byl Petr Kobrle se 73 %, který se spletl o pouhé jedno procento. O pouhé dvě procenta se spletl Vojtěch Grün (70 %).

 

Protože se objevila také odpověď ve smyslu, že se jedná o dehonestující soutěž, z níž není evidentní rozdíl mezi výmluvou a racionálním důvodem, dovolte mi vysvětlit i můj postoj. Na základě odpovědí několika dívek a žen (kamarádek) nepovažuji menstruaci za racionální důvod, proč se neúčastnit hodin tělesné výchovy. Jedná se tedy o výmluvu. Zároveň jsem se dívek a ani nikoho jiného nechtěl dotknout. Na druhou stranu mi přijde slušně řečeno zarážející tato sociální (a také politická) korektnost, kvůli níž se již prakticky nemůžeme z nikoho udělat čas od času srandu. Smutný to svět.

Druhý důvod, proč si myslím, že se jedná o výmluvu, se vztahuje ke jménu Nicka Vujicice. Motivačního speakra, který se narodil bez rukou a nohou. A jehož velkým koníčkem je potápění. Pokud je člověk bez všech končetin schopen se potápět, pak je prakticky všechno výmluvou.

 

Na každý pád gratuluji výherci, kterého se pokusím kontaktovat a výtisk zaslat. Pokud by se mi to nepovedlo, tímto jej žádám, aby tak učinil on. Soutěži a vzdělávání zdar!

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.