×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

REAKCE NEZNÁMÝCH DÍVEK NA „JSI SYMPATICKÁ“

Jaká může být reakce cizí dívky na to, když ji v prvních dvou větách řeknete, že je sympatická?

Domnívám se, že čas od času je třeba lidem jen tak zalichotit. Udělat jim radost z ničeho nic. A co holkám udělá největší radost? Když jim přece někdo pochválí vzhled! A přiznávám, že v tom také tak trochu shledávám boj proti nošení roušek. Mám dojem, že pokud budeme chválit dívkám vzhled bez vedlejších úmyslů, patrně tím budou mít o to větší motivaci roušku odhodit. Jak tedy dopadly vybrané dívky?

 

Dívka #1 a 2 (park Lužánky; přes 20 let)
Běhám v Lužánkách. Zadýchaný a zpocený dobíhám ke dvěma holkám. Vletěla mi do oka nějaká moucha. Po marném boji dolování zastavuji před dvěma holkami s prosbou:
Já: „Ahoj. Holky, cítím se trochu hloupě, ale nemám nějaký bordel v oku? Mě to dost bolí.“ Až teď si začínám uvědomovat, že jim musím připadat jak nějaký hovnař, který nic nevydrží.
Dívka #1: „Ukaž?“ Začíná se mi zblízka dívat do oka. „No máš tam nějakou mouchu. Chceš ji vytáhnout?
Já: „Jo.“ Začíná mi vrtat v oku.
Dívka #1 (po neúspěšném vypichování mi oka): „Hele tak ono tam možná nic není. Nebo nějak zapadla.
Dívka #2 si sundává brýle a dává mi pokyn, ať si vyhrnu víčko. Tak i konám. Obě se mi zblízka dívají do pravého oka. Naprosto bizarní situace.
Já: „Holky, jinak, když se tak na vás zblízka dívám, tak musím říct, že vám to oběma sluší!
Obě se začínají smát. Děkují.
Já: „Pokud mě nechcete operovat, tak já asi poběžím dále.
Dívky: „No, to bychom ti opravdu spíše vypíchly oko.
Loučíme se.
Závěrem k těmto řádkům musím říct, že když provádíte fyzickou aktivitu, nebo máte krátce po ní, tak je velmi jednoduché kohokoliv oslovit s jakoukoliv dementní prosbou. Patrně je tak z důvodu vyplavených hormonů.

 

Dívka #3 (zaměstnankyně v Tesku; cca 22 let)
Nemůžu najít v regálu arašídy, a tak se ptám dotyčné pracovnice, jestli je někde nevidí. Začíná je hledat. Po minutě hledání jakési půlkilové balení společně nacházíme.
Já: „Jinak mi přijdete velmi sympatická!
Dívka: „Vám? To jako vážně?!“ Ani přes roušku neschovala velkou radost. V tento moment si začínám uvědomovat, že je opravdu velmi sympatická a byla by škoda, se ji nezeptat na číslo.
Já: „Jo! Máte přítele?
Dívka: „No.. mám,“ řekla, jako by ji to snad bylo i líto. „Ale udělal jste mi velkou radost! (její úsměv překonává hranice roušky)“
Já: „Tak to mám radost (úsměv).“
Loučíme se. Mám dojem, že si při odchodu samou radostí i poskočila.

 

Dívka #4 (prodavačka ve stánku s oříšky naproti zmíněného Teska; cca 25 let)
Objednávám si lékořici.
Dívka: „Bude to všechno?
Já: „Jo. Jinak Vám to velmi sluší!
Dívka: „Fakt? Tak to děkuju!“ Přijde mi fascinující, že dívky tomu věří i přes roušku. Respektive mé komplimenty byly opravdu upřímně míněny a opravdu byly doposud všechny dívky velmi sympatické, ale čekal jsem, že budou „oponovat“ slovy ‚To poznáte i přes roušku?‘. Nic takového se nedělo.
Usmíváme se a loučíme se.

 

Dívka #5 (servírka v čajovně; cca 22 let; jedna z nejhezčích holek, co jsem kdy viděl, a tak patrně ani zde nezůstane u pouhého komplimentu)
Podruhé za večer ke mně přichází s dotazem, co si dám. Nyní musím podotknout, že schoulený sedím s notebookem a připravuji si prezentaci na jeden seminář. Když za mnou přichází je o mnoho výš než já a tak k ní prakticky vzhlížím. Zároveň jsou vedle mě plné „stoly“, tak nechci kompliment vyloženě řvát nahlas. Což byla chyba. Ještě mám ale dost piva, tak reaguji:
Já: „Zatím nic. Ale.. (trochu jsem ztišil, přičemž se ke mně sklání) jenom chci Vám říct, že jste velmi sympatická! Máte přítele?“ Když jsem ztišil, tak jsem měl dojem, že působím vlezle.
Ona: „Mám přítele (úsměv)“
Já: „Škoda!
Při jejím odchodu se na sebe, možná trochu nuceně, usmíváme.

 

PS: Je to sranda lichotit lidem. Prakticky tím můžeme vytvořit jen pozitivní hodnotu. Zlepšit někomu den. Na radost pracovnice z Teska asi jen tak nezapomenu.

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.