×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

SEDM ZPŮSOBŮ, JAK SE NESTÁT BOHATÝM

1) Hledejte výmluvy. Pořád a všude.

Výmluvy jsou krásná věc. Díky výmluvám nemusíme nic dělat, nemusíme opouštět svůj kruh pohodlí, svůj zaběhlý život. Díky výmluvám nemusíme nic riskovat, nemusíme se bát neúspěchu. Buďte ve výmluvách kreativní. Vymlouvejte se na práci, čas, zaměstnavatele. Vymlouvejte se na rodinu, peníze, pošťáka, souseda, doktora, tchýni a svého psa. Vymlouvejte se na statistické pravděpodobnosti, na matematiku a na lidi, kteří zkusili uspět, a nepovedlo se jim to hned napoprvé.

 

2) Zasévejte hnízda negativismu. Co nejvíce a co nejčastěji.

Zasévejte nová a nová hnízda negativismu. Lidem ve svém okolí vysvětlujte, jak je vše špatné a jak nic nejde. Vysvětlujte to i lidem na celém světě ve svém internetovém blogu. Zakládejte negativní diskuze na internetu. Podněcujte negativní diskuze v práci. Vyžívejte se v negativních diskuzích v hospodě. Tvořte si kolem sebe co nejvíce hnízd negativismu všude, kde to jenom jde. Snažte se pro svůj negativismus strhnout i ostatní. Budete pak mít krásný život. Vaše hnízda negativismu jsou něco jako kopy odpadků ve vlastním domě. Čím více jich kolem sebe budete mít, tím lépe se vám zaručeně bude dýchat.

 

3) Stěžujte si. Co jen to jde.

Stěžujte si, jak je k vám život nespravedlivý. Stěžujte si, jak vás chce akorát každý obrat. Stěžujte si, jak to máte těžké. Stěžujte si na svou práci, svého souseda, dům, ve kterém bydlíte. Stěžujte si na vládu, na odbory, na tento článek. Třeba vás někdo vyslyší, smiluje se nad vámi a věnuje vám milion. Pak si nezapomeňte stěžovat, že jste dostali jenom milion a že ho musíte zdanit.

 

4) Buďte pasivní. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Nedělejte vůbec nic nad rámec toho nejnutnějšího. V práci pracujte jenom tak, aby vás nevyhodili. Nikdy a nikde nebuďte iniciativní - protože co kdybyste se ztrapnili, nebo jste udělali něco špatně. Snažte si vytvořit život co nejvíce plný zaběhlých stereotypů. Budete tak žít v dokonalém bezpečí. Nic vás nevykolejí. Budete vědět, co vás čeká. Nemusíte nic riskovat. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

 

5) Odsuzujte bohaté a úspěšné. Hledejte na nich chyby.

Pomlouvejte. Pomlouvejte naprosto každého, kdo je v něčem jenom trochu lepší, než vy. Pomlouvejte každého, kdo není ochoten sdílet vaší pravdu o tom, co vše nejde a co vše je nemožné. Na úspěšných a bohatých hledejte zásadně chyby. Hledejte důvody, které dokáží, že jejich úspěch je jenom náhoda, nebo podvod. Jinak přeci úspěchu dosáhnout nejde. Buďte na lidi úspěšnější a bohatší naštvaní. Nepřejte jim nic dobrého. Funguje to. Je to mnohem lepší, než si z nich brát inspiraci a příklad.

 

6) Vyhledávejte co nejvíce lidi, kteří splňují předešlé body. Dělejte si z nich nejlepší přátele.

Udělejte si nekonečný seznam internetových diskuzí, na kterých si lidé vylévají své negativní frustrace a zapojte se na plný plyn. Nenechte si ujít žádnou příležitost. Vyhledávejte podobné lidi i ve svém okolí. Milujte losery. Milujte neúspěšné lidi, kteří to nejvíce, co dokázali, je prezentace vlastní frustrace a neschopnosti. Dělejte si z nich nejlepší přátele. Takovéto okolí vás bude zaručeně inspirovat a motivovat k lepšímu životu.

 

7) Co nejvíce hledejte vinu kolem sebe. Přenášejte zodpovědnost na druhé.

Pamatujte: pokud nežijete podle svýh představ, a nemáte peněz kolik si myslíte, že byste si zasloužili - zaručeně to není vaše chyba. S vámi to nemá nic společného. Na vině je špatná vláda, špatná ekonomická situace, vysoké daně, špatná rada od vašeho poradce, špatné načasování, špatný obchodní partner.

 

Závěrem

Tato pravidla zaručeně fungují. Vím to. Vidím to dnes a denně kolem sebe. Není přeci nic krásnějšího, než si vytvořit malou bublinu plnou negativismu, do té se bezpečně uzavřít, prožít v ní celý život a pak v ní i zemřít. Život se přeci má hrát bezpečně. Lidé plní pozitivní energie a optimismu jsou přeci divní (a arogantní).

 

Článek je přebrán a modifikován ze stránky www.financnik.cz.

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.