×
HOME O PROJEKTU SLUŽBY ČLÁNKY KONTAKT

„MIND GAMES“ RONALDINHA PŘED EL CLASICEM

Následující článek je zpovědí španělského záložníka Andrese Iniesty, spoluhráče Ronaldinha z Barcelony. V ní popisuje telefonní hovor mezi těmito dvěma hráči, jež se odehrál v noci před El Clasicem – tedy utkáním s Realem Madrid.

Ronaldinho: „Andresi, vím, že jsou tři hodiny v noci. Musím se ti ale s něčím svěřit. V červnu odcházím z Barcy. Brácha mi domluvil Real Madrid. Ty peníze jsem nemohl odmítnout. Jsi mladý, tak to snad pochopíš. Hlavně to ale, prosím, nikomu neříkej. Nikomu v šatně ani klubu. Nezraď mě. Věřím ti vícn, než komukoliv jinému. Dobrou.

 

Ani mi nedal čas na to jakkoliv zareagovat, popsal Iniesta.

Další den v šatně byla zvláštní atmosféra. Bylo až moc ticho. A všichni se vítali s Ronaldinhem tak, jak nikdy předtím.

Jakmile přišel čas utkání Ronaldinho všem řekl: „Chlapi, čeká nás důležité utkání. Jsou silní, ale včera jsem zjistil, že jsme jako rodina. Každému jednomu z Vás jsem včera volal a sdělil, že v červnu odcházím do Realu.

„Nikdo ale nic neřekl. Radši jste o samotě trpěli, než někoho zradili. Myslím, že jsme připraveni. Budu tady ještě dlouho, nikam neodcházím.

 

Ten zápas vstřelil Ronaldinho dvě branky a fanoušci Realu Madrid mu nakonec za výkon aplaudovali ve stoje. Zápas, jež se odehrál v hlavním městě Španělska, vyhrála Barcelona 3:0.

FACEBOOK

AKTUÁLNĚ

Schopnost co nejlepšího uvědomění si, že jsme smrtelní, zvyšuje u člověka úroveň sebevědomí, schopnosti starat se o blízké, či možná paradoxně… snižuje obavy ze smrti.